قیمت گذاری سایبان برقی

یکی ازسوالاتی که هنگام خرید سایبان برقی و سایبان دستی برای مصرف کنندگان مطرح می شود تفاوت قیمت سایه بان ها با یکدیگر است. برای توضیح این موضوع باید به متریال مصرف شده در سایبان ها اشاره داشته باشیم.

-          سازه سایبان بازویی معمولا از آلومینیوم ساخته می شود ولی بطور سنتی از آهن نیز تولید می شوند این خود اولین عامل تفاوت قیمت است.

سایبان دستی

-          مفاصل سایبان بازویی استاندارد، باید از جنس آلومینیوم و با روش ریخته گری تحت فشار و یا دایکاست (Die casting) تولید شوند ولی در بازار انواع مختلف مفاصل از جنس های متفاوت مانند چدن، پلاستیک ،آهن وآلومینیوم با روش ریخته گری سنتی یا ماسه ای (Sand casting) وجود دارد که به واسطه وجود منافذ و تخلخل در ساختار آنها به شدت درهنگام باد آسیب پذیر می باشند و می شکنند. در تولید مفصل به روش دایکاست از یک پیستون برای تزریق و تحت فشار قرار دادن مواد مذاب استفاده می کنند تا مانع ایجاد فاصله و تخلخل در قطعه تولیدی شوند. از اینرو در هنگام انتخاب سایبان باید از روش تولید مفاصل به روش دایکاست اطمینان حاصل نمایید.

ریخته گری سایبان

 -          پارچه از دیگر اجزأ تشکیل دهنده سایبان یا چادر مغازه می باشد. پارچه سایه بان باید طوری باشد تا در برابر نور خورشید و آب مقاومت داشته و به هیچ عنوان تغییر رنگ نداده ، شل نشده و اصطلاح خود را ول نکند به همین منظور پارچه سایبان باید دارای پوشش صددرصدی اکلریک و دارای استاندارد جهانی به شماره UNI EN 13561:2004 باشد.

در بازار انواع پارچه های غیر استاندارد با نام های ترانزیتی ، کانتینری ، مُشمع ، برزنتی ، واتر ، بنر و فلکسی وجود دارد که قیمت تمام شده سایبان را تغییر می دهند به این جهت دقت در اکلریک بودن پارچه از دیگر موارد حائزاهمیت در هنگام انتخاب سایبان است.

پارچه سایه بون

-          شفت سایبان که پارچه به دور آن جمع میشود باید از جنس آلومینیوم و یا آهن بوده و از لحاظ ساختار و ضخامت دارای مقاومت باشد به طوریکه در عرض بزرگ(4 به بالا) خم نشده و اصطلاحا شکم ندهد.استفاده از شفت های ضعیف باعث کم شدن قیمت سایبان می شود.

شفت سایبان

خصوصیات یک سایبان استاندارد و با کیفیت به طور خلاصه به شرح زیر می باشند:

-          سازه آلومینیومی

-          مفاصل آلومینیومی ریخته گری شده به روش دایکاست

-          پارچه صددرصد اکلریک دار

-          شفت مقاوم

 

جهت کسب اطلاعات تکمیلی هم اکنون با تماس بگیرید:

 09126625590

026-33501454

 

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :
10 / 10
از 1 کاربر