سیستم های مدیریت تصاویر

آنالیز هوشمند

امروزه یکی از دغدغه های فعالان صنعت نظارت تصویری دنیا، بهره‌وری از تصاویر سیستم های نظارتی به منظور پایش و مانیتورینگ هوشمند تصاویر می باشد. به طوری که هرروزه شرکت های مختلف و معتبر در حال گسترش و بروز رسانی سیستم های نظارت تصویری هوشمند خود هستد تا بتوانند میزان نیاز سیستم های نظارتی را به کاربر انسانی کاهش داده و علاوه بر آن، خطای نیروی انسانی را نیز به حداقل تقلیل نمایند.برخی از کاربردهای سیستم های نظارت تصویری هوشمند(IVS)  به شرح زیر می باشند:

- شمارنده تردد(people counting): این ماژول می‌تواند به شمارش تردد افراد در درب‌های دو جهته بپردازند.

- شمارنده خودرو (vehicle counting) : بوسیله این راه‌حل می‌توان به شمارش خودروهای در حال حرکت پرداخت.این ماژول‌ها توانایی شمارش خودرهایی که بصورت قطاری حرکت می‌کنند را دارند و می تواند سرعت حدودی آنها  را تخمین زده و بر روی تصویر نشان دهد.

- تثبیت کننده تصویر(stabilizer) : بعضاً تصاویر ارسالی از دوربین های نصب شده بر روی دکل و محیط‌های بیرونی به جهت وزش باد و لرزش دکل تصاویری مخدوش ارائه می‌دهند، ماژول stabilizer می‌‌تواند این ضعف را اصلاح کرده و تصویری شفاف ارائه دهد.

- تشخیص تغییر در دوربین (Tamper Detection) :این ماژول هرگونه تغییر در را دوربین مانند، خارج شدن دوربین از فوکوس، تغییر زاویه دوربین، کاور کردن دوربین، پاشیدن رنگ و ....... را تشخیص داده و اعلام می‌نماید.

- فنس مجازی (Presence Filter) :بوسیله این ماژول می‌توان در تصویر یک خط و یا مرز تعیین نمود که نفوذ هرگونه شئ و یا فرد را اعلام نماید.

- ظاهر شدن و ناپدید شدن (Appear and Disappear) :از طریق این راه حل می‌توان به تشخیص اضافه ، حذف و یا وارد شدن شئ و یا فرد به محیط تعریف شده پرداخت.

- ورود و یا خروج (Enter and exit):این ماژول وارد شدن از درب خروج و یا خارج شدن از درب ورود را تشخیص داده و هشدار می‌دهد.

- پرسه زنی (Dwell) :یکی از مهمترین ماژول‌های آنالیز تصویری، تشخیص پرسه زنی است که توسط این ماژول شناسایی می‌گردد.

- توقف(stopping) : تشخیص و هشدار توقف فرد و یا شئ در محیط تعریف شده

- مسیر(direction): تشخیص عبور فرد و یا خودرو به منطقه ورود ممنوع

- تشخیص پلاک و چهره (LPR , Face detection): با استفاده از سیستم نظارت تصویری هوشمند می توان به شناسایی و به تبعیت از آن اعمال دستورات مختلف به دستگاه ها پرداخت برای مثال سیستم بعد از شناسایی پلاک خودرو به سیستم در بازکن دستور باز شدن و یا برعکس آن را ارسال نماید.

- آنالیز هوشمند بر روی تصاویر ضبط شده: اعمال و اجرای تمامی ماژول های مطرح شده بر روی بازپخش تصاویر.

گروه برزن نیز با تکیه به مهندسین و نیروهای متخصص خود محصولات چند کمپانی معتبر در این  حوزه را ارائه می دهد که در ادامه می توانید آنها را مشاهده و بررسی نمایید.

نئوو نئوو راه‌ حل‌های جامع نئوو (NUUO) در حوزه نظارت تصویری هوشمند کمپانی نئوو در سال 2004 با هدف ارتقأ استانداردهای نظارت تصویری هوشمند ... بیشتر
اکسون اکسون AxxonNext یکی از بهترین نرم افزارهای  مدیریت نظارت تصويری است. شما با این نرم افزار، انعطاف بی سابقه و آزادی عمل پیکربندی، تعداد نامح ... بیشتر