دوربین مداربسته آنالوگ HD

آنالوگ hd

پس از معرفی و عرضه دوربین های تحت شبکه در صنعت نظارت تصویری دنیا ،فروش دوربین های آنالوگ بسیار کاهش یافت (در مورد این موضوع اینجا صحبت کرده بودیم) پس از آن کارخانجات تولید کننده دوربین به این فکر افتانند که دوربین هایی تولید کنند که توانایی نمایش تصاویر با کیفیت HD و رقابت قیمتی با دوربین های آنالوگ را داشته باشند از این رو تکنولوژی های مختلفی در این عرصه معرفی شد که در ادامه به شرح انها خواهیم پرداخت:

HD-SDI:

اولین نوع تکنولوژی HD بر روی بستر آنالوگ سامانه های HD-SDi بودند که به دلیل گران بودن و همچنین محدودیت در متراژ کابل (100متر) نتوانست حرفی زیادی برای گفتن در این عرصه داشته باشد.

برخی از خصوصیات HD-SDI:

-       کیفیت تصویر خوب

-       گران بودن نسبت به دوربین های آنالوگ معمولی

-       محدودیت طول کابل(ماکزیمم 100 متر)

HDCVI:

یکی دیگر از تکنولوژی های آنالوگ HD می باشد که استانداردهای آن توسط کمپانی داهوآ چین پایه گذاری شده است و سنسورهای تصویری و ISP دوربین ها نیز حتما باید از این کمپانی بر روی دوربین ها قرار بگیرد، این موضوع باعث گردیده بسیاری از کمپانی ها از تولید این نوع دوربین ها اکراه داشته باشند.

این سامانه می تواند تصاویر را با کیفیت HD و حتی بالاتر بر روی بستر کوآکسیال سنتی تا متراژ 500 متر بدون افت کیفیت تصویر انتقال دهد.یکی دیگر از نکات مهم مربوط به این تکنولوژی انتخاب DVR مناسب می باشد که آن نیز صرفا باید یکی از مدل های کمپانی داهوآ باشد که این مورد دست کاربر را در انتخاب DVR محدود می کند.

برخی از خصوصیات  HDCVI: CVI-mainboard1 CVI-mainboard2

-       کیفیت تصویر خوب

-        قیمت مناسب

-        انتقال تصویر بر روی کابل تا متزاژ 500 متر

-        انحصار استاندارد تکنولوژی

HD-TVI:

برخی دیگر کمپانی هایی صنعت نظارت تصویری دنیا به منظور رقابت در عرصه سامانه های آنالوگ HD تکنولوژی را با نام HD-TVI عرضه نموده‌اند.High Definition Transport Video Interface که به اختصار HD-TVI نامیده می شود، می تواند تصاویری با کیفیت 1و 2 مگاپیکسل به همراه دیتا و صدا تا متراژ 500 متر بر روی کابل کوآکسیال سنتی انتقال دهند.

برخی از خصوصیات HD-TVI:

-       کیفیت تصویر خوب TVI-mainboard2 TVI-mainboard1

-        قیمت مناسب

-        انتقال صدا، تصویر و دیتا تا متزاژ 500 متر

-        تصویر بدون تأخیر و بدون افت کیفیت

 

AHD:

Analog High definition  که به اختصار AHD شناخته می شود یکی از جدیدترین تکنولوژی های انالوگ HD می باشد. دوربین های AHD می توانند سیگنال های ویدئویی خود را بر روی کابل کوآکسیال سنتی تا متراژ 500 متر انتقال دهند. این تکنولوژی به واسطه فیلترهای پیشرفته‌ای که به بر روی سیگنال های ویدئویی آنالوگ قرار می‌دهد، می تواند نویز تصاویر را کاهش داده و تصاویری با کیفیت و شبیه به دوربین های تحت شبکه ارائه دهد.

برخی از خصوصیات AHD:

-        کیفیت تصویر خوب AHD-mainboard1 AHD-mainboard2

-        قیمت مناسب

-        انتقال تصویر تا متزاژ 500 متر

-        تصویر بدون تأخیر و بدون افت کیفیت

-        دارای فیلتر کاهش دهنده نیز 3D

-        پشتیبانی از OSDمنو

-        دارای استاندارد غیر انحصاری

 

گروه برزن با تکیه به نیروهای متخصص خود آمادگی خود را در جهت طراحی، مشاوره، فروش و اجرأ پروژه‌های مختلف بر اساس این نوع تکنولوژی‌ها را در سراسر ایران اعلام می‌دارد، جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.