دستگیری سارقان 5 ملیاردی به کمک دوربین های مداربسته

سارق

خبرگزاري آريا - چهار دزد شب‌رو که به فروشگاه‌هاي زنجيره‌اي معروف پايتخت دستبرد پنج ميليارد توماني زده بودند از سوي پليس دستگير شدند.
اين دزدان قديمي مي‌دانستند فروشگاه‌ها نگهبان شب ندارند و با خونسردي نقشه‌هايشان را به اجرا مي‌گذاشتند.
وقتي ماجراي اين سرقت‌ها به پليس پايتخت مخابره شد با دستور بازپرس پرونده، تيمي به سرپرستي سرهنگ سعداللـه گزافي در پايگاه چهارم پليس آگاهي تهران وارد عمل شد.
مأموران در نخستين گام به بررسي‌هاي تخصصي از صحنه‌هاي سرقت در دو فروشگاه زنجيره‌اي پرداختند و پي بردند هيچ کدام از آنها نگهبان شب نداشته‌اند و دزدان در توطئه سازمان‌يافته‌اي توانسته‌اند به سرقت‌هاي ميلياردي دست بزنند.
در حالي که پليس تحقيقات ويژه‌اي را در اين زمينه انجام داد و توانسته بود مشخصات دزدان که چهار مرد بودند را از روي دوربين‌هاي مداربسته و آلبوم مجرمان قديمي به‌دست آورد، مأموران کلانتري 126 تهرانپارس به يک خودروي سرقتي برخوردند و به راننده دستور ايست دادند. وي که بي‌توجه به هشدارهاي پليس بود وقتي ديد راهي براي فرار ندارد سرانجام تسليم شد و پا روي ترمز گذاشت.
تحقيقات پليسي نشان مي‌داد اين دزد خودرو  يکي  از همان دزدان تحت تعقيب فروشگاه‌هاي زنجيره‌اي است.
اين دزد حرفه‌اي در بازجويي به مأموران گفت:‌ با همدستي سه دوستم به خودروهاي مدل‌ بالا دستبرد مي‌زديم و سپس با پرسه زدن در سطح شهر و کمين کردن فروشگاه‌هايي که نگهبان نداشتند و امکان دزدي در آنها وجود داشت شبانه وارد آنجا مي‌شديم و نقشه‌هايمان را عملي مي‌کرديم.
با اعترافات اين دزد جوان، تلاش پليس براي شناسايي ديگر همدستان وي آغاز شد و با اقدامات ويژه پليسي و تلاش کارآگاهان سرانجام مخفيگاه اين باند خشن در پرند شناسايي شد و آنان نيز در عمليات غافلگيرانه مأموران به دام افتادند.
سرهنگ سعداللـه گزافي رئيس پايگاه چهارم پليس آگاهي تهران به شوک گفت: اعضاي اين باند به فروشگاه‌هاي زنجيره اي دستبرد مي‌زدند. اين دزدان شب‌رو مي‌دانستند که اين فروشگاه‌ها نگهبان شب ندارند به همين خاطر در تاريکي به فروشگاه‌ها وارد مي‌شدند و با تخريب در مغازه‌ها همه اموال را مي‌دزديدند و جالب اينکه اگر نمي‌توانستند گاوصندوق را تخريب کنند خود آن را مي‌دزديدند.
وي ادامه داد: دزدان حرفه‌اي که 25 تا 30 ساله بودند در بازجويي‌ها به سرقت‌هاي زنجيره‌اي از فروشگاه‌هاي بزرگ و مغازه‌هاي سطح شهر اعتراف کردند و در اين سرقت‌ها 5 ميليارد تومان به جيب زده بودند.
توصيه پليس
سرهنگ گزافي در ادامه با هشدار به مغازه‌داران گفت: فروشندگان اقدام به تهيه گاوصندوق‌هايي کنند که قابليت حمل نداشته باشند همچنين حسگرهاي الکترونيکي مجهز به سرقت مي‌تواند در بروز کاهش چنين دزدي‌هايي مؤثر باشد.

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :
10 / 10
از 1 کاربر