بیش از 100 دوربین مداربسته ایران هک شدند

فردی در مسکو با هک کردن بیش از 73 هزار دوربین مداربسته کشورهای مختلف دنیا، اقدام به پخش آنلاین تصاویر آنها بر روی سایتش نموده است.

هک دوربین مداربسته

روزنامه اعتماد با انتشار این خبر افزود: از این تعداد، 143 دوربین مربوط به ایران است که تصاویرشان به شکل آنلاین در این وب‌سایت پخش می‌شود.

دوربین‌هایی که مورد حمله سایبری وب‌سایت با نام insecam قرار گرفته متعلق به کشورهای مختلف دنیا می باشند و تصاویر آنها از مکان‌های عمومی تا نقاط خصوصی همچون منازل افراد را شامل می شود. به نظر می‌رسد این دوربین‌ها از مدل‌ها و سازندگان مختلف هستند.

بر اساس این گزارش، ایران نیز از این حمله سایبری در امان نبوده و بیش از 140 دوربین هک شده به این کشور اختصاص دارد؛ خبری که هنوز از سوی مقامات رسمی کشور تأیید یا تکذیب نشده است.

هک دوربین مداربسته

هنوز هویت صاحب این وب‌سایت پنهان مانده است اما او در وب‌سایتش انگیزه این اقدام خود را نشان دادن اهمیت تنظیمات امنیتی عنوان کرده است.

همچنین او اشاره کرده که خارج شدن دوربین‌های هک شده از فهرست این وب‌سایت به سادگی و تنها با تغییر گذرواژه دوربین‌های هک شده امکان‌پذیر است.

بررسی کارشناسان فنی گروه برزن نشان می دهد علت آسیب پذیری این سیستم ها استفاده از نام کاربری و پسورد پیش فرض دوربین ها بوده است این موضوع این نکته را یادآور می کند که کاربران باید نام کاربری و پسورد پیش فرض دوربین ها خود را تغییر دهند.

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :
10 / 10
از 1 کاربر